В Афінах до 13 листопада буде перебувати найбільша святиня православного світу - Пояс Пресвятої Богородиці з афонського монастиря Ватопед.
Пояс Богородиці супроводжував велелюдний хресний хід.
В Афінах супроводжує святиню намісник афонського монастиря Ватопед архімандрит Єфрем (Куцу) і братія.
*** Пояс Пресвятої Богородиці (грец. Ζώνη τῆς ὑπεραγίας Θεοτόκου) належав Діві Марії. У переказі говориться, що виткала його з верблюжої вовни Сама Божа Матір. Після Успіння Пресвятої Богородиці святиня зберігалася у апостола Фоми. Він не був присутній під час поховання Пресвятої Діви й прийшов у Єрусалим лише через три дні.
Коли апостоли відкрили гробницю Богородиці, щоб Фома міг попрощатися з Нею - виявили її порожньою. Залишився лише одяг, в якому була похована Пречиста. На третій день Пресвята Діва з'явилася апостолам і втішила їх словами: «Радійте! - бо Я з вами на всі дні ». Згідно з переказами, до цього Вона з'явилася Фомі і з Небес кинула йому Свій Пояс.
У X столітті Пояс розрізали на частини і передали їх в обителі Болгарії, Грузії, Росії, Кіпру та на Святу Гору, в монастир Ватопед. У XII столітті було встановлено святкування положення святого Поясу, яке відзначали 31 серпня (за старим стилем). Саме ту частину святині, яка зберігається в афонській обителі, брали з собою у військові походи візантійські імператори.
На Святій Горі насельників Ватопедської обителі називають «агіазонітами», або «святопоясниками». Ченці виготовляють пояски та прикладають їх до Поясу Пресвятої Богородиці, які потім паломники відвозять до себе додому.
Фото: pemptousia.gr.
"Православний спадок України на Святій Горі Афон" - для "УНІАН-Релігії".