Нотатки паломника: похід у Капсалу забутими стежками Афона
Блогер поділився своїми враженнями про відвідини Святої Гори за маршрутом, яким рідко подорожують паломники.
Блогер Вім Вугд поділився своїми фото та враженнями про відвідини Святої Гори, зокрема, про похід у Капсалу за маршрутом, яким рідко подорожують паломники.
«Наша мета у перший день нашого паломництва полягала в тому, щоб залишитися на ніч у прекрасній келії отця Макарія в Маруді, поблизу Кареї. Покинувши паром в Пантелеімовому монастирі, і після відвідин монастиря Святого Павла, ми продовжили йти до Маруди, але відстань, яку нам потрібно було пройти, була завеликою. Ми не хотіли заходити надто пізно в келію, бо я призначив зустріч, щоб зустрітися з читачем цього блогу, Єфремом, який обіцяв бути там. Нам дуже пощастило, що водій машини, яка зупинилася біля нас, запитав, чи хочемо ми поїхати з ним. Він прямував у Ватопед і проїжджав повз Маруди. Замість походу, який, можливо, тривав би більше двох годин ми прибули через 20 хвилин!», - написав Вім Вугд.
Коли паломники прибули, Єфрем вже чекав на них.
«Він запитав нас, чи хочемо ми відправитися в коротку прогулянку в Капсалу. Звичайно, ми відповіли «так»: я опублікував перші результати цієї поїздки», - повідомив блогер.
Також він розповів, що вони «продовжили похід по лісах Капсали. [...] Ці місця рідко відвідують паломники, бо в цій частині Афона розташовані лише маленькі келії, і майже немає грунтових доріг для автомобілів. Ми почали наш похід з пункту А».
Вім Вуд також описав екскурсію, яка у них вийшла того ж дня. Важливі моменти вони відобразили на фото.
«Єфрем стоїть під деревом, яке служить природним входом в Капсалу. Кам'яна стіна ліворуч є частиною келії святого Хризостома. Критичні дерев'яні мости з'єднують глибокі яри: Єфрем ясно бачить, що наші утримуючі пристрої проходять безпечно! Ще одне з міст у точці D. Озираючись на Південь, видно келію святого Хризостома і Свято-Андріївський скит», - написав Вім Вуд.
Далі шлях паломників пролягав через пункт Е.
«Незабаром ми підійшли до пункту Е. На жаль, нікого не було вдома: лише сушився випраний одяг», - написав він.
"Православний спадок України на Святій Горі Афон" - для "УНІАН-Релігії".