1

Преподобний Сергій - засновник Вологодської обителі, який прийняв чернецтво на Афоні

Православні християни 20 жовтня (за новим стилем) відзначають день пам'яті преподобного Сергія Вологодського, або Нуромського.

1

Православні християни 20 жовтня (за новим стилем) відзначають день пам'яті преподобного Сергія Вологодського, або Нуромського.

Про життя святого Сергія збереглося небагато відомостей. Автором житія преподобного був його учень Олексій.

У зазначеному життєписі немає інформації, де народився святий. Інші біографи припускали, що він був греком.

Безперечною є інформація, що святий прийняв чернецтво на Святій Горі Афон. Тут він також був рукопокладений у священика.

Прийшовши на Русь святий деякий час жив у Радонежі, в монастирі преподобного Сергія, під його керівництвом. Пізніше він захотів жити в пустелі, насамоті. Преподобний Сергій благословив його намір.

Святий оселився в вологодських лісах, на березі річки Нурма. Недалеко від нього жив у дуплі липи преподобний Павел Обнорський. Святий Павел став учнем преподобного Сергія.

Святий Сергій вів аскетичний спосіб життя, перебував у мовчанні. Згодом до нього стали приходити учні. На них неодноразово нападали розбійники та біси.

Коли учнів зібралося вже 40 осіб - був побудований храм на честь Преображення Господнього й братські келії. Так був заснований Спасо-Нуромского монастир.

Згідно з житієм, «за зовнішнім виглядом преподобний Сергій був сивий, з бородою рідкою, з волоссям на голові густим».

Заздалегідь знаючи про день своєї смерті, святий Сергій зібрав братію, дав передсмертні настанови. Він причастився Святих Христових Таїн і помер 20 жовтня (за новим стилем) 1412 року.

Через багато років після смерті святого були знайдені його мощі. Багато віруючих тоді отримали зцілення.

"Православний спадок України на Святій Горі Афон" - для "УНІАН-Релігії".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter