Афонські ченці написали список чудотворної ікони для київського храму при Інституті раку

15:09, 12 вересня 2017
Афон
144
1

Афонські монахи з сербського монастиря Хіландар на Святій Горі написали список чудотворної ікони «Млекоживителька» для Храму на честь святих безсрібників Косми і Даміана при Національному інституті раку МОЗ України. Образ писали на Афоні півроку і передали до приходу  на початку вересня.

Ікона Божої Матері «Млекоживителька» - образ Богородиці, яка годує груддю немовля. Жодна ікона, окрім цієї, не відкриває священне таїнство - годування Богородицею сина свого святійшого Ісуса Христа. Святиню відносять до розряду найдавніших образів.  

Спочатку ікона довго зберігалася в Єрусалимі, у храмі Лавра Сави Освяченого, потім була перевезена на гору Афон, до церкви Карельської Келії Хіландарського монастиря. Образ привіз на Афон у ХIII столітті засновник монастиря святитель Сава Сербський. Сьогодні ікона зберігається у Карейській келії Хіландарської обителі і за статутом святителя Сави Сербського перед нею повинен щодня прочитуватися Псалтир.

2

З оригіналу ікони афонські ченці написали список «Млекоживителька», який був доставлений в Україну представником монастиря. Крім того, такий самий образ нещодавно був відправлений до кафедрального собору м. Мукачево Хустської єпархії, де святиню зустрічав багатолюдний хресний хід.

"Зараз наше завдання - принести свій духовний плід Пресвятій Богородиці", - зазначив настоятель Храму на честь святих безсрібників Косми і Даміана протоієрей Євген Мільошкін. Настоятель також розповів, що ікону святогорці написали спеціально для їх приходу при лікарняному комплексі.

Разом з прихожанами отець Євгеній неодноразово відвідував Хіландарський монастир. Саме там прочани розповіли монахам, що хотіли б мати таку ж ікону і в своєму храмі, після чого братія написала список «Млекоживительки» для українського храму.

Ікона Божої Матері «Млекоживителька» є покровителькою жінок під час пологів і годування, допомагає при захворюваннях молочних залоз і гінекологічних захворюваннях. Також до образу Заступниці звертаються матері для зцілення хвороб у своїх дітей. 

"Православний спадок України на Святій Горі Афон" - для "УНІАН-Релігії".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter