Четвер,
21 вересня 2017
Наші спільноти

Православні християни святкують Преображення Господнє

Миниатюра Евангелия. Преображение Господне. XI в. Иверский монастырь, Афон. Греция
Миниатюра Евангелия. Преображение Господне. XI в. Иверский монастырь, Афон. Греция

Православні християни 19 серпня відзначають одне з головних дванадцяти церковних свят – Преображення Господнє.

Про події, які згадує Православна Церква цього дня, розповідають три євангелісти - Марк, Матвій і Лука.

Іісус Христос разом з трьома апостолами Яковом, Іоанном і Петром піднялись на гору Фавор для молитви. Тут відбулася дивовижна подія – коли Господь молився, з'явилися два старозавітні пророки - Мойсей та Ілля. Вони розмовляли зі Спасителем про хресні страждання, які Він незабаром притерпів.

Не дивлячись на прохання Спасителя перебувати в молитві, учні заснули. Прокинувшись, вони побачили, як їхній Учитель розмовляє з пророками. Радіючи, апостол Петро сказав: «Господи! добре нам тут бути; коли хочеш, зробимо тут три намети: Тобі один, Мойсеєві один, і один Іллі» (Мф. 17, 4).

Пеображение Господне, 1546 г. Афон, монастырь Ставроникита
Пеображение Господне, 1546 г. Афон, монастырь Ставроникита

Обличчя і одяг Іісуса Христа стали сяюче-білими - Він Змінився. Євангелісти так описують те, що сталося: «І коли молився, вигляд обличчя Його змінився, і одяг Його зробився білим, блискучим» (Лк. 9, 28); «лице Його засяяло, як сонце» (Мф. 17, 2). Таким чином учні змогли своїми очима побачити світло Божественного єства Спасителя.

Тоді ж на небі з'явилася хмара, якої злякалися учні. З хмари почувся голос, що мовив такі слова: «Це є Син Мій Улюблений, в Котрому Моє благовоління; Його слухайте» (Мт. 17, 5). У цю мить на Фаворі були явлені три Особи Святої Трійці: Бог Син, Отець, голос Якого доносився з небес і Дух Святий - в образі хмари.

У цей день після літургії у всіх православних храмах освячують фрукти - яблука, виноград та груші.

На Святій Горі 19 серпня панігіри відзначають обителі Кутлумуш і Пантократор, названі на честь Преображення Господа Іісуса Христа.

Також на Афоні існує давній звичай: на Преображення Господнє святогорці піднімаються на вершину Святої Гори, де звершують святкове богослужіння.

"Православний нспадок України на Святій Горі Афон" - для "УНІАН-Релігії".

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку