Бас Кампс (Bas Kamps) описав своє паломництво і, зокрема, прогулянки по лісах Святої Гори Афон.
«Відразу після великого дерев'яного хреста на південному хребті відкривається панорамний вид. Звідти довгий прямий шлях до «Ставроса» (хрест). Просто природа. Ніяких монастирів, скитів або будівель. Дорога в основному закрита через великі дерева. Ось виняток. Широкий вид на вершину гори Афон, білу, мармурову гору позаду, пишно зеленого пагорба попереду. Вид відкривається вниз на великий зсув», - написав паломник.
Паломник також розповів, як історичні події відобразились на природі Афона.
«Голі камені служать спогадом про землетрус, який стався тут у 1905 році. Навіть через понад 100 років «шрами» цієї події все ще чітко видно. Повернулася лише деяка рослинність, головним чином чагарники. [...] Руйнування все ще значине», - зазначив Бас Кампс.
Чоловік описав свої враження про прогулянку лісом.
«Схоже, що мармурова вершина Святої Гори може ковзати прямо в море. Стежка продовжує підніматися, хоча і не дуже крута, ще на 200 метрів висоти. Є дійсно великі та старі дерева. Це схоже на зачарований праліс. Тут (на фото - ред.) ми бачимо паломника Германа і вражаюче дерево», - написав він.
Бас Кампс описав флору Святої Гори.
«По дорозі ви можете знайти безліч диких квітів. Ось кілька прикладів. Фіолетова квітка - Iris Germanica. І тут у нас з'являється паломник Яап. Прогулянки пройшли добре. [...] Північні тростини добре відрекомендували себе. Велика мохова гілка кам'яного дуба охоплює дорога. Це так захоплююче - просто дивитися навколо», - розповів він.
Паломник також описав їх подальший шлях.
«Кожен крок відрізняється. Перебування вночі тут було б досвідом! Коли ми прибули в Ставрос, знамените перехрестя, де починається дорога на вершину гори (зі знаком: 3 ½ години до вершини), ми були вражені цим місцем. Були гамірні паломники, перші люди, яких ми зустріли, тому ми трохи посиділи. Наступна ділянка буде крутою, якаведе до скитів Катунакія і Малої Анни. Але спочатку нам потрібен був відпочинок», - написав паломник.
За матеріалами athosweblog.com.
"Православний спадок України на Святій Горі Афон" - для "УНІАН-Релігії".