Велика Лавра очима паломників: вечір в афонській обителі (фото)

09:53, 07 березня 2018
Афон
5913 0
1

«Проходимо через кухню. Вимощені бруківкою камені виглядають так, ніби їх полірували століттями. Сильний захват від краси, до тремтіння», - написав Бас Кампс.

2

Він також опублікував фото, зроблене з келії, розташованої біля східної стіни.

«Огляд з чотирма куполами; один рожевий, один помаранчевий і два червоних. Червоні утворюють верхню частину Кафоликона. Рожевий - вершина каплиці святого Миколая. [...] Каплиця розташована між північною стіною таі трапезною, із позначкою за червоною завісою», - зазначив блогер.

2

Паломник опублікував фотографію з таким же видом, але 100-річної давнини.

«Стовпи з левами заслуговують на увагу. Герман присвятив спеціальний пост цій каплиці, з тією ж картиною, французького фотографа Чарльза Мартеля. Червоний купол кафолікоса зі світлодіодним куполом; 1000-річний кипарис, названий на честь засновника Великої лаври, Афанасіос, затьмарює купола», - написав він.

2

Бас Кампс сфотографував кафоликона з тильного боку, відразу після того, як сонце сховалося за кипарисом. Також він опублікував фото француза Роджера Ле Барона, зроблене 100 років тому.

3

Потім автор описав, в яких умовах живуть паломники у Великій лаврі.

«Як паломник, ви спите в одній великій кімнаті на першому поверсі. Тут багато односпальних ліжок в одній кімнаті. Пластикові тапочки пропонуються, як зазвичай. Підпирають низьку стелю великі старі балки. Чоловіки готуються до ночі. Збирають предмети першої необхідності, трохи читають, розмовляють, перевіряють смартфони, дивляться на стелю і хропуть. Хто найближче до вимикача, був такий добрий, що вимкнув світло на ніч», - зазначив блогер.

2

Наступного ранку перед від'їздом з Лаври паломник сфотографував Святу Гору в ранковому світлі.

За матеріалами athosweblog.com.

"Православний спадок України на Святій Горі Афон" - для "УНІАН-Релігії".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter