Записки паломника: вечір у Великій Лаврі на Святій Горі Афон (фото)

10:35, 22 лютого 2018
Афон
3042
1

«Я спокійно сидів у тиші вечора. Це було позаду католікона. Поруч, також тихо, як і я, сидів чернець, розвернутий спиною до церкви. Коли монах з палицею перетнув дорогу, я зробив це фото, одне з моїх улюблених», - написав блогер.

1

Відвідуючи Святу Гору паломники мають можливість поспостерігати, як живуть святогорці.

«На кухні були замкнені пластмасові ящики з овочами, артишоки та боби. Чернець чистив горох. Ліворуч від нього зібралися шкаралупи», - зауважив паломник.

1

Бас Кампс порівняв сучасну фотографію і столітньої давності.

«Інша зустріч, із двома монахами на заході. Перед католіконом, з гігантським кипарисовим деревом. Кажуть, що кипарису 1000 років. [...] Коли Мартель (Martel) зробив знімок, близько 100 років тому, інші кипариси у дворі були ще маленькими. Та нині маленький кипарис зник, як видно тут», - зауважив чоловік.

3

Також блогер спостерігав за паломниками, які цього дня відвідували Велику лавру.

2

«Попереду невеликий фонтан. Звук падаючої води посилив спокій сцени. Два паломника пішли на прогулянку. [...] Раптом я звернув увагу на красу візерунків на тротуарі», - зазначив Бас Кампс.

2

«Ми зустрілися для бесіди в кіоску біля головного входу, було багато маленьких груп паломників. Раптово з'явилося якесь хвилювання, ми почули схвальні голоси. Ми вирішили подивитися. Ця людина в центрі, одягнена в пухнасте біле пальто, позувала зі своїми попутниками. Паломник Джап (Jaap), ліворуч, приєднався до групи», - розповів паломник.

2

«Наступного дня ми відправилися в Скит Святої Анни, і я знав, що нам потрібно пройти через гірський хребет», - додав блогер.

"Православний спадок України на Святій Горі Афон" - для "УНІАН-Релігії".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter