Маленькі незвичайні деталі Великої лаври: репортаж

09:55, 22 лютого 2018
Афон
2565
1

«Час поглянути на Лавру так, щоб розгледіти деякі деталі. Фонтан перед католиконом не працював. Орел розправляє крила. У нього дві голови. Під ним ми бачимо грифона (голову і крила орла, і тіло лева) і барани з великими рогами внизу. Ерозія надає їм яскравих кольорів. Тінь орла падає у велику миску», - зауважив паломник.

2

Бас Кампс також помітив незвичайну плитку біля чернечих келій.

2

«Біля південної стіни монастиря, де знаходяться келії ченців, можна побачити плитки. Ця - з трьома напівоголеними жінками і дитиною, що є абсолютно незвичним у місці, де не можна перебувати жінкам. Дами посміхаються і виглядають дуже щасливими, тут, на південній стіні. У них великі букети. На задньому плані ми бачимо традиційні грецькі заміські будинки й кипариси. Ця плитка, також у південній стіні, на якій зображені ще кілька квіток, викладених в семи вертикальних струнах - приємне графічне зображення. Кольори все ще яскраві та свіжі», - написав паломник.

1

Він також звернув увагу, що при вході в монастир зображено знаки зодіаку.

«На стелі головного входу в монастир зображено зодіак. Ми бачимо сузір'я Терезів і Скорпіона в красивому синьому зоряному небі. Сліпуче сонце випромінює свої інтенсивні промені тепла», - розповів Бас Кампс.

2

Чоловік також сфотографував віконні вітражі собору.

«Яскраві кольорові шибки вікон католікона. [...] Кольори, в основному, сині, червоні та зелені. [...] Інші вікна поєднують три відтінки синього й охри. Геометричні круглі форми розсіюють зовнішнє світло на прозорих скляних пластинах.

2

Симетричне вікно зовні трапезної. Мені, напевно, більше подобається в певному стані розпаду. Коли сонце, дощ і час залишили свої сліди. [...] Штукатурка домінує над камінням», - написав він.

Прогулюючись на заході по монастирю Бас Кампс помітив чотирилапого мешканця.

2

«Чорна кішка спостерігала за заходом сонця з кіоску. Вона була стривожена моєю присутністю й повільно повернула голову до пастелі неба», - розповів блогер.

"Православний спадок України на Святій Горі Афон" - для "УНІАН-Релігії".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter