Неділя,
25 вересня 2016

Наші спільноти

23 вересня Православна Церква вшановує пам'ять святої цариці Пульхерії

Благовірна цариця Пульхерія, дочка грецького імператора Аркадія, була співправителькою і наставницею свого брата Феодосія Молодшого. Вона відрізнялася мудрістю і була твердою послідовницею православного віровчення. Її турботою був споруджений храм Пресвятої Богородиці у Влахерні, а також інші церкви і монастирі.

За її сприяння в 431 році в місті Ефесі був скликаний III Вселенський Собор. Стараннями ворогів і дружини імператора Феодосія Євдокії цариця Пульхерія була відсторонена від управління. Вона віддалилася і проводила благочестиве життя. За проханнями свого царственого брата вона повернулася. Після смерті Феодосія Молодшого на царство був обраний Маркіян.

Свята Пульхерія знову хотіла покинути столицю, але цар і сановники просили її не залишати управління і стати дружиною царя Маркіяна. Заради спільної користі вона погодилася бути дружиною Маркіяна за умови, що вони будуть жити як брат і сестра.

У продовження усього свого життя цариця Пульхерія захищала православне віровчення від єресей, які виникали в імперії. Роздавши свій маєток бідним вона мирно померла в 453 році.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" у 2014-2015 рр. за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Новини релігії

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку